Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Jak brzmi muzyka żeglarzy z różnych stron świata czy tradycyjny, słowiański śpiew wielogłosowy? Te i inne dźwięki można usłyszeć na interdyscyplinarnych zajęciach w Filharmonii, które dają również możliwość wszechstronnego rozwoju kulturowego i poznania tradycji, historii, kultury różnych narodowości oraz polskich grup etnicznych.

W programie:

Wspólnie z muzykami ze Szkocji, Armenii czy Grecji, odwiedzimy różne kraje i poznamy różne kultury świata oraz nieocenioną wartość kultury muzycznej. Mieszkańcy danego kraju przybliżą nam ich tradycje, zwyczaje, a także ich indywidualne rozumienie pojęcia wolności. Wolności, którą każdy z nas, bez względu na pochodzenie, kolor skóry, język, którym mówimy, czy muzykę, która nam towarzyszy w codziennym życiu, jest naszą siłą i wewnętrzną potrzebą każdego człowieka. Razem z muzykami i przedstawicielami różnych kultur przyjrzymy się, jak można tę wolność wyrażać i jak ją osiągnąć poprzez wykład i rozmowę połączony z nauką śpiewu, gry na instrumencie, tańca.

Zajęcia adresowane do: osób w wieku od 9 do 14 lat

Liczba uczestników: do 36 osób

Czas trwania: 75 min.

Kalendarz zajęć:

24 października 2018 Szkocja – opowieści dudziarza

28 listopada 2018 Polska – muzyka z gór i pasterskich szałasów

12 grudnia 2018 Kraje słowiańskie – jak się dawniej zimą w izbach śpiewało…

13 lutego 2019 Ameryka Południowa – muzyka pachnąca egzotycznymi kwiatami

20 marca 2019 Irlandia – tańcząc do niesłyszalnej muzyki

3 kwietnia 2019 Armenia – dźwięki z piasku

8 maja 2019 Grecja – nie tyko zorba

12 czerwca 2019 Szanty, czyli o czym śpiewają żeglarze

Koszt: 5,90 zł od osoby

Miejsce: Filharmonia Krakowska, Sala Błękitna, Kraków ul. Zwierzyniecka 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Dział Edukacji Muzycznej FK - Anna Marchwica, tel. (12) 422 86 74, 504 063 239 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.