Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Filharmonia Krakowska

W czym muzyka jest podobna do malarstwa? Jakie wrażenia i uczucia wzbudzają w nas te dziedziny sztuki? Czy utwór muzyczny można zobrazować w dziele plastycznym?

 W programie:

Uczestnicy zajęć będą mieli okazję poznać wybrane instrumenty, wysłuchać na żywo utwory muzyki klasycznej oraz przedstawić swoje wrażenia w formie wybranej techniki plastycznej. Wśród prezentowanych przez muzyków dzieł znajdą się: „Karnawał na Bałkanach” czerpiące z muzyki ludowej, „Wiosenne opowieści” przedstawiające środkami kompozytorskimi dźwięki przyrody, „Muzeum miniatur” stanowiące formę miniatury muzycznej nawiązującej do małego obrazu, „Historia Polski w filmowym kadrze”, które wykorzystuje charakterystyczne rytmy tańców i z polskich filmów i seriali oraz„Pocztówka z Rio” przybliżające charakter i rytmikę tradycyjnej muzyki Ameryki Południowej – od Meksyku do Brazylii.

Zajęcia adresowane do: dzieci i młodzieży w wieku od 10 lat do 13 lat (grupy zorganizowane)

Liczba uczestników: do 36 osób

Czas trwania: 45 min. (w godzinach: 10.00-10.45 i 11.00-11.45)

Kalendarz zajęć: 10 stycznia (Karnawał na Bałkanach), 7 marca (Wiosenne opowieści), 18 kwietnia (Muzeum miniatur), 9 maja (Historia Polski w filmowym kadrze), 6 czerwca (Pocztówka z Rio)

Koszt: 5,00 zł od osoby

Miejsce: Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie, Sala Błękitna, ul. Zwierzyniecka 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Anna Marchwica, tel. (12) 422 86 74, 504 063 239 / e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.