Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Muzyka i ruch to twórcze, najbardziej pierwotne formy ekspresji. Są rodzajem komunikacji, ilustracją naszych emocji i nastroju. Taniec i muzyka dają poczucie wolności, będącej wewnętrzną siłą człowieka, wyzwalają wrażliwość i ekspresję, które są niezbędne do odbioru i tworzenia kultury, a także w relacjach społecznych. Poprzez formy twórczości dobrze znane młodzieży z teledysków czy programów telewizyjnych – beatbox i taniec współczesny, będziemy kształtować u młodych ludzi wrażliwość, ekspresję, umiejętność twórczej improwizacji i pracy zespołowej.

W programie:

Podczas warsztatów będzie można podglądnąć technikę pracy z tancerki i beatboxera, poznać elementy i zasady tańca współczesnego, poimprowizować, poznać sposoby nagrywania i przetwarzania dźwięków. Dostępność elektroniki da możliwość nagrania własnych sekwencji muzycznych. Poprzedzą je ćwiczenia artykulacyjne usprawniające aparat mowy i pomagające w wyraźniejszym mówieniu, oraz rytmiczne ćwiczenia ruchowe, które doskonalą równowagę, wspomagają myślenie przyczynowo-skutkowe, wzmacniają pamięć. Warsztaty są niecodziennym doświadczeniem dla grupy – pozwalają doświadczyć emocje związane z publicznym występem. Dzięki formule wspólnej zabawy i popularnym rodzajom muzyki i tańca uczestnicy dostaną sporą dawkę śmiechu, pozytywnej energii i inspirację dla własnej twórczości i wyrażania emocji poprzez ruch i taniec.

Zajęcia adresowane do: osób w wieku od 10 do 16 lat

Liczba uczestników: do 15-25 osób

Czas trwania: 2 godz. 15 min.

Kalendarz zajęć: październik 2018-czerwiec 2019 (22, 23, 29, 30 października, g. 9:00 i 12:00)

Koszt: 6,00 zł od osoby

Miejsce: Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, ul. Traugutta 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Dorota Omylska-Bielat, tel. (14) 633 46 15 / email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.