Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Jakie inicjatywy służące rozwojowi miejsca zamieszkania może podjąć jedna osoba? Czy lepiej jest pracować w pojedynkę czy w grupie? Czym jest nastawienie i motywacja? Czy złe lub dobre nastawienie może wpłynąć na projekt? Jak może na niego wpłynąć? Temat oddolnych inicjatyw społecznych jest znany na całym świecie, ale w Tarnowie i okolicach dopiero zaczyna być brany pod uwagę.

W programie:

Zajęcia rozpoczną się prezentacji multimedialnej zawierającej przykłady ciekawych, oddolnych inicjatyw w Polsce oraz działalności kilku znanych osób z niepełnosprawnościami, którzy pokazują, że jedyną barierą powstrzymującą ludzi od działania i realizowania pasji są wewnętrzne blokady. Uczestnicy wspólnie zastanowią się nad tym jakie znaczenie przy podejmowaniu różnych przedsięwzięć odgrywa świadomość, odpowiedzialność, nastawienie, motywacja. Następnie w grupach będą pracować nad rozwiązaniem podanego problemu społecznego związanego z estetyką miejsca zamieszkania, brakiem integracji mieszkańców, słabym zaangażowaniem w jakiekolwiek działania. Wspólnie ustalają temat, miejsce, scenariusz akcji, podział ról, sposób promocji, wybór narzędzi działania, sposób realizacji, po czym zaprezentują swoje pomysły w formie krótkich inscenizacji.
Warsztaty poprowadzi Dorota Omylska-Bielat, blogerka zawodowo zajmuje się komunikacją, promocją, działaniami z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu. Wspierać ją będzie tłumacz języka migowego (PJM).

Zajęcia adresowane do: młodzieży w wieku od 13 do 25 lat (młodzież i osoby dorosłe z niepełnosprawnością słuchu)

Liczba uczestników: do 25 osób

Czas trwania: 2,5 godz. (w tym dwie przerwy)

Kalendarz zajęć: styczeń-czerwiec 2018

Koszt: 6,00 zł od osoby, opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie

Miejsce: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Dorota Omylska-Bielat, tel. (14) 633 46 15 / email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.