Program Bon kultury” realizują instytucje kultury Województwa Małopolskiego

Jakie inicjatywy służące rozwojowi miejsca zamieszkania może podjąć jedna osoba? Czy lepiej jest pracować w pojedynkę czy w grupie? Czym jest nastawienie i motywacja? Czy złe lub dobre nastawienie może wpłynąć na projekt? Jak może na niego wpłynąć? Temat oddolnych inicjatyw społecznych jest znany na całym świecie, ale w Tarnowie i okolicach dopiero zaczyna być brany pod uwagę.

W programie:

Zajęcia rozpoczną się prezentacji multimedialnej zawierającej przykłady ciekawych, oddolnych inicjatyw w Polsce, a także odnośniki do stron www, pokazujące młodzieży Internet, jako dobre źródło wiedzy i inspiracji. Uczestnicy w grupach będą pracować nad rozwiązaniem podanego problemu społecznego związanego z estetyką miejsca zamieszkania, brakiem integracji mieszkańców, słabym zaangażowaniem w jakiekolwiek działania. Wspólnie ustalają pomysł, miejsce, scenariusz akcji, podział ról, sposób promocji, wybór narzędzi działania, sposób realizacji a następnie przeprowadzą w różnych miejscach Tarnowa ankietę dotyczącą poprawy wyglądu i życia miasta.
Warsztaty poprowadzi Dorota Omylska-Bielat, blogerka zawodowo zajmuje się komunikacją, promocją, działaniami z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu.

Zajęcia adresowane do: młodzieży w wieku od 16 do 19 lat

Liczba uczestników: do 30 osób

Czas trwania: 2,5 godz. (w tym dwie przerwy)

Kalendarz zajęć: marzec-grudzień 2017

Koszt: 6,00 zł od osoby, opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie

Miejsce: Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1

Szczegółowe informacje i rezerwacja: Anna Sadowska, tel. (14) 633 46 11 / email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Anna Damian, tel. (14) 633 46 21 / email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.